



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.2 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 300 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 40 V |
| Transition Frequency | 300 MHz |
| Element Configuration | Dual |
| Max Frequency | 300 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Breakdown Voltage | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 100 |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65044
Ext.Price$0.65044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65044 | $0.65044 |
| 10 | $0.53004 | $5.30040 |
| 25 | $0.48641 | $12.16025 |
| 50 | $0.44637 | $22.31850 |
| 100 | $0.40964 | $40.96400 |
| 300 | $0.39157 | $117.47100 |
| 500 | $0.37429 | $187.14500 |
| 1000 | $0.35598 | $355.98000 |
